Než jsme se pustili do vývoje našeho Alfreda, zeptali jsme se majitelů fotovoltaických elektráren, jaké jsou jejich reálné potřeby. Chtěli jsme mít jistotu, že pracujeme na aplikaci, která bude mít pro uživatele opravdovou přidanou hodnotu a jejich potřeby budeme mít podložené tvrdými daty.

Proto jsme udělali nejširší dotazníkový průzkum, který v Česku nemá obdoby. Oslovili jsme tisíce majitelů elektráren i instalační firmy. Podařilo se nám shromáždit data z téměř 3000 odpovědí.

Dozvěděli jsme se, že na trhu panuje několik mýtů o využití fotovoltaiky a ne vše funguje tak, jak si myslíme.

Ptali jsme se jich mj. na co zákazníci slyší, kolik jich prodává na spotu, jak energii využívají. Pomalu splaskává bublina instalačních firem na fotovoltaickém trhu. Na základě tvrdých dat z našeho průzkumu jsme připravili shrnutí a tipy pro navýšení nabídky realizačních služeb.

To byl první krok.

Ve druhém kroku jsme přemýšleli, jak na zjištění budeme reagovat. Vyvinuli jsme naši vlastní aplikaci ALFRED.energy a potřeby majitelů FVE jsme do ní rovnou zapracovali.

Alfred je vytvořen tak, aby uživatelé nemuseli na nic myslet, protože Alfred pohlídá, zařídí a ušetří. Postará se o chytré a zdravé řízení fotovoltaické elektráren. A instalačním firmám umožní dohledové centrum všech instalací.

Podívejte se na výsledky průzkumu a také na představení Alfreda.

ALFRED.energy