Dva typy panelů se stejným sklonem, jedna střecha na průmyslové hale v německém Rheinhessenu. Tímto netradičním způsobem testoval BAUER Solar výkon bifaciálních a monofaciálních panelů v průběhu čtyř měsíců - od ledna do dubna 2024. 

A výsledky překvapily i nás v SOLSOL. Bifaciální půl článková technologie panelů BAUER na přelomu zimy a prvních jarních měsíců poskytla o 10 procent vyšší účinnost ve srovnání s monofaciálními moduly. 

V kombinaci s nejvyššími bezpečnostními požadavky a certifikaci pro požární třídu A jde o bezkonkurenční řešení pro instalace všech velikostí, které aktuálně nabízíme v celočerné variantě ve výkonech 440, 470 nebo 560 Wp.

Srovnání účinnosti monofaciálních a bifaciálních modulů při testování. 
Zdroj: BAUER Solar

Proč doporučujeme bifaciální panely BAUER

Technologie bifaciálního panelu je vyvinuta tak, aby absorbovala sluneční paprsky z obou jeho stran. Díky tomu mohou fotovoltaické moduly využít nejen přímé sluneční záření, ale i světlo odražené od povrchu pod panelem – ze země, střechy nebo od speciálních reflexních povrchů. To vše vede k vyšší produkci energie oproti monofaciálním panelům, které absorbují sluneční svit pouze z jedné strany.

Rychlejší návratnost

Německý test ukázal, že lepší vlastnosti při výrobě energie vykazují bifaciální panely i při horším počasí nebo specifických světelných podmínkách – typicky v prvních jarních měsících nebo ráno a večer. V tuto dobu totiž sluneční paprsky dopadají na panel pod velmi ostrým úhlem a efektivní množství energie, které panel zachytí, je nižší. Pro majitele je to samozřejmě bonus, který vede k rychlejší návratnosti počáteční investice,” komentoval výsledky testu náš CEO Radek Orság.

Pohled na dvě testované FVE na průmyslové hale v německém Rheinhessenu. 
Zdroj: BAUER Solar

Německá kvalita

Konkurence mezi výrobci bifaciálních panelů je velká, technologie BAUER Solar mezi nimi ale vynikají řadou vlastností. Pro své rezidenční i komerční panely totiž Bauer Solar používá výhradně dvojitou robustní konstrukci glass-glass, která umí prodloužit životnost solárních článků. Ty pak lépe odolávají náročným povětrnostním podmínkám, vlhkosti nebo mechanickému namáhání.

BAUER si je svými produkty jistý, a proto na své moduly poskytuje až 30letou záruku a po tuto dobu garantuje i jeho výkon.

Pokud chcete svým klientům nabídnout vysoce kvalitní produkt s příznivou cenou, celočerné bifaciální panel od BAUER by ve vaší objednávce neměly chybět.

Panely BAUER